• 1 z 2
 

Vodopád Exo terra Waterfall velký

Neohodnoceno
 

Velký Waterfall Exo Terra je použitelný téměř pro všechna terária.

Dostupnost Na dotaz
1 429 Kč
   
Kód produktu 56117
Značka Hagen (ExoTerra)
Kategorie Vodopády
 

Velký Waterfall Exo Terra je použitelný téměř pro všechna terária. Stále proudící voda ve vodopádu zvlhčuje prostředí a vytváří příznivé mikroklima pro vlhkomilné druhy zvířat, ale hodí se i do pouštních terárií. Věrně imituje skálu a je vyroben ze zdravotně nezávadné, pevné a neporézní pryskyřice. Velikost je cca 29x29x30 cm. Vodopád se skládá ze čtyř dílů, které do sebe jednoduše zapadají, takže složení a rozložení je otázka chvilky. To je velmi praktické při čištění vodopádu. Sestavený vodopád je zároveň velice stabilní takže nehrozí převrhnutí ani od větších zvířat. Konstrukce je tvořena tak, že zásobník na vodu s čerpadlem jsou ukryté uvnitř a zvířata se tam nedostanou. Utopení nehrozí ani menším zvířatům, protože pro zvířata přístupná nádržka vodopádu je poměrně mělká. Zároveň jsou stěny nádržky a vodopádu zdrsnělé, takže umožňují snadné šplhání. Pokud by se Vám i přesto zdálo, že by v nádržce přece jen mohlo dojít k utonutí (v případě malých zvířat nebo mláďat), stačí do nádržky nasypat kamínky nebo vložit kousek molitanu a tím hloubku snížit.

Součástí vodopádu je malé celoponorné čerpadlo Repti Flo s výkonem 200 l/h.

Vodopád má ve střední části speciální kapsu na mlhovač. Mlhovač je v kapse celý ukrytý, takže nehrozí vystřikování vody mimo vodopád ani případné poškození od zvířat. Kapsou stále protéká voda, takže je zajištěno, aby byl mlhovač neustále ponořen. Vypadá to velice efektně, když se z vodopádu line mlha a povaluje se kolem. Výrazně to zvýší vlhkost v bezprostředním okolí, což na zvířata působí velmi pozitivně. Vodopád s mlhovačem je vhodné umístit i do pouštních terárií, napojením na spínací hodiny, kde nastavíme mlhování na brzké ráno. To simuluje přirozené podmínky, neboť v poušti se v tuto dobu sráží ranní rosa, to je často jediný čas, kdy mají zvířata na poušti možnost se napít. 

!Upozornění: vodopád je třeba čistit a vodu vyměňovat. Stará voda obsahuje různé organické nečistoty a biologické zbytky, které ve vodě hnijí, voda je pak pro zvířata zdravotně závadná. Nečistoty také ucpávají a zbytečně namáhají čerpadlo. Zásobní nádržku je také důležité pravidelně kontrolovat, jestli se voda moc neodpařila a kdyžtak vodu hned dolít. Čerpadlo nikdy nesmí běžet nasucho! Uvnitř terária dobře zajistěte přívodní ektrický kabel od čerpadla, abyste zabránili možnému poškození od zvířat.

Hmotnost 4.2 kg